Stiri

05.06.2011

Style dance - Editia 3 - Braila

4 - 5 iunie 2011

Formatiile Clubului Dance Impact au ocupat urmatoarele locuri:

sectiunea fantezie coregrafica locul 1

sectiunea majorete locul 1

sectiunea dans sportiv standard locul 2

La precometitional pereche 3 dansuri:

Perechea Fasie Denisa, Stancu Andrei a ocupat locul 1

La neoficial Cha-Cha:

Perechea Fasie Denisa, Stancu Andrei a ocupat locul 4

La vals lent:

Perechea Fasie Denisa, Stancu Andrei a ocupat locul 5

La fete solo Cha-Cha:

Perechea Fasie Denisa a ocupat locul 4

 

 
03.05.2011

ASOCIATIA CLUBUL DANCE IMPACT

MEMBRA A FEDERATIEI ROMANE DE DANS SPORTIV

ARE PLACEREA SA VA INVITE LA CONCURSUL NATIONAL

"FESTIVALUL DANSULUI" - EDITIA A VI-A

CARE VA AVEA LOC IN DATA DE 28 MAI 2011 LA SALA ANTILOPA.

VA ASTEPTAM CU DRAG

PROF. IOANA RADU

TEL: 0722.432.140 / 0749.012.171

DETALII

 
Concursuri nationale Imprimare

“Cupa Municipiului Bucuresti - Oriflame”

“Cupa Bucuresti Oriflame – Marriott”

“IDSF ROMANIAN OPEN”

1. Putaru Alexandu – Constantinescu Anca - Locul I Open Basic Latino Youth

- Locul III Open Latino Youth

- Locul III Open Basic Latino Over 16

- Locul III Open Basic Latino Junior I + II

- Locul III Open Basic Latino Junior II

2. Oprea Teodor - Bercea Daiana – Locul VII Open Basic Latino Junior II

- Locul V Open Basic Latino Junior I

– Locul V Open Basic Latino Junior II

– Locul VII Open Basic Latino Junior I + II

3. Frusina Sebastian – Lascu Anda - Locul I Open Basic Latino Junior I

- Locul II Open Latino Junior I

- Locul III Open Basic Latino Junior I

- Locul IV Open Basic Latino Junior I

4. Bires Andrei – Arsenie Denisa – Locul I clasa D Junior I

– Locul I clasa D Junior I + II

- Locul V Open Basic Standard Junior I

– Locul V clasa D Junior I

- Locul VI Open Basic Latino Junior I

5. Anin Bogdan – Bultean Crina – Locul III – Open Basic Junior Latino II

6. Iancu Andrei – Bultean Ana Maria – Locul V – Open Basic Latino Junior II

- Locul II – Open Basic Standard Junior II

- Locul VI – Open IDSF Standard Junior II

- Locul VI – Open IDSF Latino Junior II

7. Putaru Alexandru – Zaharescu Claudia – Locul VI – clasa D Junior II

8. Putaru Alexandru – Calomfirescu Timeea – Locul I E Junior II

- Locul III E Junior II

– Locul VII – clasa D Over 16

- Locul III Open Basic Latino Junior II

- Locul VI Open Basic Standard Junior II

9. Iancu Andrei – Tataru Nancy – Locul II Open Latino Youth

10. Petrea Adrian – Acatrinei Mirela – Locul VI E Junior II

– Locul III E Junior II

- Locul V Open Basic Latino Junior II

11. Croiala Cristian – Barbulescu Diana - Locul V Open Basic Latino Junior II

12. Muntianu George Iulian - Coman Irina – Locul VII Open Basic Latino Over 16

13. Petre Adrian – Bultean Ana Maria – Locul VI E Junior I

- Locul V D Junior I

14. Toma Iulian – Constantinescu Anca – Locul II E Juvenille II

15. Rusticeanu Lucian – Dumitrache Alexandra - Locul II – clasa D Adult

- Locul V – clasa E Over 16

16. Toma Iulian – Ion Roxana – Locul II E Juvenille II

17. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul V D Junior I

- Locul VI D Junior I

– Locul IV Open Basic Latino Junior I

- Locul VI Open Basic Latino Junior I + II

18. Leonte Andrei – Dumitrache Alexandra – Locul II D Over 16

19. Iosif Cristian – Dumitru Flavia - Locul VI Open Basic Latino Junior I

- Locul III Open Basic Latino Juvenille II

- Locul VI D Juvenille II

20. Cioba Alexandru – Cuciureanu Ioana – IV H Over 16

21. Iancu Andrei – Zaharia Ioana – Locul VI Open Basic Latino Junior I + II

- Locul VI Open Latino Junior I

- Locul II Open Basic Latino Junior I

- Locul III D Junior I

- Locul I D Junior I

- Locul I Open Basic Latino Junior I

- Locul IV Open Latino Junior I

- Locul IV Open Basic Latino Junior I

- Locul VI Open Latino Junior I

- Locul VI Open Basic Latino Junior I

- Locul VI Open Basic Standard Junior I

- Locul VI Open Standard Junior I

- Locul IV E Junior I

- Locul VII H Juvenille I + II

- Locul VII E Junior I + II

22. Stanescu Paul – Bultean Ana Maria – Locul II D Junior I

23. Motataianu Catalin – Motataianu Camelia – Locul VI Open Standard Over 16

- Locul V Open Latino Over 16

- Locul IV E Over 16

24. Cruceru Gabriel – Bortea Andreea – Locul V Open Latino Juvenille I + II

- Locul III E Juvenille I + II

25. Marin Alexandru – Beloia Madalina – Locul IV H Juvenille I + II

26. Sandu Daniel – Beloia Madalina - Locul IV D Junior I

- Locul VI Open Latino Junior I + II

 

“Cupa Castanelor” – Baia Mare

1. Sandu Daniel – Beloia Madalina - Locul III D Junior I

 

“Cupa “Black Sea” – Constanta

1. Motataianu Catalin – Motataianu Camelia – Locul III D Over 16

- Locul II E Over 16

2. Gheorghiu Alexandru – Tutu Andreea – Locul VII H Junior I

 

“Cupa Quasar” – Oradea

1. Motataianu Catalin – Motataianu Camelia – Locul IV D Over 16

- Locul I E Over 16

2. Cruceru Gabriel – Bortea Andreea – Locul V E Juvenille I + II

“Cupa Pygmalion” – Bucuresti

1. Putaru Alexandu – Constantinescu Anca - Locul IV Open Basic Latino Junior II

2. Iosif Cristian - Dumitru Flavia Locul I E Juvenille II

3. Iancu Andrei – Bultean Ana Maria – Locul VI Open Latino Junior I + II

4. Neagu Alin – Dumitrache alexandra – Locul VI H Over 16

 

“Cupa Alessia “- Bucuresti

1. Iosif Cristian - Dumitru Flavia – Locul II E Juvenille II

2. Iancu Andrei – Zaharia Ioana - Locul II E Junior I + II

- Locul VI Open Latino Junior I + II

- Locul VI D Junior I + II

3. Rusticeanu Lucian – Dumitrache Alexandra - Locul VIII D Over 16

4. Rusticeanu Lucian – Gheorghe Claudia – Locul VII D Junior I + II

5. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul VI E Junior I + II

6. Iancu Andrei – Bultean Ana Maria – Locul VII Open Latino Junior I + II

 

“Cupa Buzau”

1. Putaru Alexandru – Constantinescu Anca – Locul VI D Junior I + II

2. Serban Catalin – Coman Irina – Locul I E Over 16

3. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul I E Junior I + II

4. Putaru Alexandru – Costinescu Iulia – Locul II H Junior I + II

5. Olteanu Alexandru – Serban Roxana – Locul V H Juvenille I + II

6. Catrinescu Bogdan – Gradinaru Georgiana – Locul V Juvenille I

 

“Cupa Autentic” – Bacau

1. Iancu Andrei – Zaharia Ioana – Locul II E Junior I

2. Rusticeanu Lucian – Dumitrache Alexandra - Locul VI E Latino Over 16

- Locul VII E Standard Over 16

3. Rusticeanu Lucian – Gheorghe Claudia – Locul I E Junior II

- Locul V H Junior I + II

4. Sandu Daniel – Beloia Madalina – Locul IV D Junior I + II

 

“Cupa Valcea”

1. Putaru Alexandu – Constantinescu Anca - Locul III Open Basic Latino Over 16

- Locul VI Open Latino Junior II

2. Anin Bogdan – Bultean Crina – Locul IV – Open Latino Junior I +II

- Locul VI – D Junior I + II

3. Petrea Adrian – Bultean Ana Maria – Locul IV D Junior I +II

- Locul III Open Latino Junior I + II

4. Putaru Alexandru – Calomfirescu Timeea – Locul VI E Junior I + II

- Locul VI Open Standard Junior I + II

- Locul VI Open Standard Over 16

5. Rusticeanu Lucian – Gheorghe Claudia – Locul I D Junior I + II

6. Iancu Andrei – Zaharia Ioana – Locul III Open Standard Junior I + II

7. Iancu Andrei – Zaharescu Claudia – Locul V Open Latino junior II

- Locul II Open Latino Junior I + II

7. Putaru Alexandru – Costinescu Iulia – Locul III H Junior I

8. Rusticeanu Lucian – Dumitrache Alexandra - Locul III D Over 16

9. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul V E Junior I + II

10. Olteanu Alexandru – Serban Roxana – Locul V H Juvenille I

11. Iancu Andrei – Bultean Ana Maria – Locul V Open Standard Junior I + II

- Locul V Open Latino Junior II

- Locul II Open Latino Junior I + II

12. Iosif Cristian – Dumitru Flavia – Locul IV Open Latino Juvenille II

“Cupa Stelele Dansului” – Bucuresti

1. Iosif Cristian – Dumitru Flavia – Locul I Open Latino Juvenille II

2. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul III E Junior I + II

3. Iancu Andrei – Zaharia Ioana – Locul VI H Juvenille I + II

 

“Dansul Florilor” – Pitesti

1. Oprea Teodor - Bercea Daiana – Locul III Open Basic Latino Junior I

2. Frusina Sebastian – Lascu Anda - Locul V Open Basic Latino Junior I

3. Iancu Andrei – Zaharia Ioana - Locul I E Junior I

4. Petrea Adrian – Acatrinei Mirela – Locul III E Junior II

5. Bires Andrei – Arsenie Denisa – Locul V D Junior I

6. Petre Adrian – Bultean Ana Maria – Locul IV D Junior I

7. Putaru Alexandru – Calomfirescu Timeea – Locul II E Junior II

8. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul V Open Latino Junior I

9. Rusticeanu Lucian – Gheorghe Claudia – Locul III D Junior II

- Locul IV Open Latino Junior II

10. Iancu Andrei – Bultean Ana Maria – Locul IV Open Basic Standard Junior II

- Locul I Open Basic Latino Junior II

- Locul IV Open Latino Youth

11. Iancu Andrei – Tataru Nancy – Locul III Open Latino Youth

12. Stanescu Paul – Bultean Crina – Locul VI Open Basic Latino Junior II

13. Cruceru Andi – Bortea Andreea – Locul V E Juvenille I+II

- Locul VIII Open Standard Junior I + II

- Locul VII Open Latino Junior I + II

- Locul IV D Junior I + II

14. Moldovan Marian – Neagu Petruta – Locul I E Youth

15. Marin Alexandru – Beloia Madalina – Locul V E Juvenille II

 

“Festivalul National de Dans” – Ploiesti

1. Rusticeanu Lucian – Dumitrache Alexandra - Locul V – clasa E Over 16

2. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul IV E Junior I + II

3. Iancu Andrei – Bultean Ana Maria – Locul VIII Open Latino Junior I + II

 

“ Cupa Fiesta 2000” – Bacau

1. Oprea Teodor – Bercea Daiana – Locul VI Open Basic Latino Junior II

2. Iancu Andrei – Tataru Nancy – Locul IV Open Latino Youth

3. Croiala Cristian – Barbulescu Diana - Locul II Open Basic Junior II Latino

- Locul IV D Junior II

 

“Dansul Valurilor” – Constanta

1. Serban Catalin – Coman Irina – Locul I E Over 16

2. Putaru Alexandru – Calomfirescu Timeea - Locul I E Junior II

- Locul VI D Over 16

- Locul V Open Latino Over 16

3. Anin Bogdan – Bultean Crina – Locul VI Open Latino Junior I

4. Toma Iulian – Constantinescu Anca – Locul V E Juvenille II

5. Iancu Andrei – Zaharia Ioana – Locul IV Open Latino Junior I

6. Iancu Andrei – Bultean Ana Maria – Locul I Open Basic Latino Junior I + II

7. Rusticeanu Lucian – Gheorghe Claudia – Locul IV D Junior II

8. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul V E Junior I

9. Stanescu Paul – Bultean Crina – Locul III Open Basic Latino Junior I + II

 

“Cupa Generatia 9” - Bucuresti

1. Bires Andrei – Arsenie Denisa – Locul VI D Juvenille

- Locul VI Open Latino Juvenille

 

“Cupa Hobby Dance” – Bucuresti

1.Oprea Teodor – Bercea Daiana – Locul VI D Junior I

2. Frusina Sebastian – Lascu Anda – Locul IV Open Basic Latino Junior I

3. Rusticeanu Lucian – Dumitrache Alexandra – Locul II D Over 16

4. Rusticeanu Lucian – Petrisan Laura – Locul II D Junior I + II

5. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul V D Junior I + II

6. Ionita Vlad – Bultean Crina – Locul II E Junior I + II

7. Petre Adrian – Bultean Ana Maria – Locul V E Junior I + II

8. Moldovan Marian – Neagu Petruta - Locul I E Over 16

9. Iosif Cristian - Dumitru Flavia – Locul III Open Latino Juvenille

 

“Cupa Elite” – Focsani

1. Petre Adrian – Bultean Ana Maria – Locul VII E Junior I

2. Rusticeanu Lucian – Dumitrache Alexandra – Locul III D Standard Over 16

3. Rusticeanu Lucian – Petrisan Laura – Locul III D Junior I + II

4. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul VI Open Latino Junior I + II

5. Ionita Vlad – Bultean Crina – Locul IV E Junior I

 

“Cupa Sibiu”

1. Iosif Cristian - Dumitru Flavia – Locul IV E Juvenille II

- Locul IV Open Latino Juvenille II

2. Iancu Andrei – Zaharia Ioana – Locul VI D Junior I + II

 

“Cupa Fantezia” – Galati

1. Frusina Sebastian – Lascu Anda – Locul VI Open Basic Latino Junior I + II

2. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul I H Junior I

3. Iancu Andrei – Zaharia Ioana - Locul II E Junior I

4. Petre Adrian – Bultean Ana Maria – Locul III D Junior I +II

5. Marin Alexandru – Beloia Madalina – Locul III H Juvenille I +II

6. Albu Alexandru - Dita Marina – Locul III H Junior II

7. Putaru Alexandru – Calomfirescu Timeea – Locul IV E Junior II

8. Toma Iulian – Ion Roxana – Locul V E Juvenille II

9. Moldovan Marian – Neagu Petruta – Locul VII E Over 16

- Locul VI E Over 16

10. Gheorghiu Alexandru – Tutu Andreea - Locul IV H Junior II

 

“Cupa Brasov”

1. Motataianu Catalin – Motataianu Camelia – Locul VII Open Basic Standard Over 16

- Locul II E Over 16

2. Marin Alexandru – Beloia Madalina – Locul VII E Junior I + II

 

“Floare de Colt” - Bucuresti

1. Motataianu Catalin – Motataianu Camelia – Locul V Open Basic Standard Over 16

- Locul V Open Basic Latino Over 16

2. Albu Alexandru – Pintilie Otilia – Locul III H Junior II

- Locul IV E Junior I + II

3. Marin Alexandru – Beloia Madalina – Locul II E Juvenille I + II

 

“Cupa Primaverii” – Bucuresti

1. Moldovan Marian – Neagu Petruta – Locul III H Over 16

2. Gheorghiu Aexandru – Tutu Andreea – Locul IV H Junior I

3. Albu Alexandru – Pintilie Otilia – Locul I H Junior II

 

“Cupa Acanta” – Galati

1. Iancu Andrei – Zaharia Ioana - Locul I E Junior I + II

2. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul I H Junior I

3. Rusticeanu Lucian – Gheorghe Claudia – Locul VI Open Latino Junior I + II

- Locul VI Open Basic Latino Junior I + II

4. Olteanu Alexandru – Serban Roxana – Locul IV H Juvenille I

 

“Cupa Valentina” – Braila

1. Iancu Andrei – Zaharia Ioana – Locul VI H Juvenille I + II

2. Rusticeanu Lucian – Dumitrache Alexandra – Locul III D Standard Over 16

- Locul II D Latino Over 16

3. Putaru Alexandru – Costinescu Iulia – Locul IV H Junior I + II

4. Olteanu Alexandru – Serban Roxana – Locul VI H Juvenille I + II

 

“Cupa Vogue” – Iasi

1. Neagu Alin – Dumitrache Alexandra – Locul III H Over 16

2. Rusticeanu Lucian – Gheorghe Claudia – Locul VII H Junior I

3. Iancu Andrei – Zaharia Ioana – Locul V Open Latino Junior I

- Locul IV D Junior I + II

4. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul VI E Junior I

5. Sandu Daniel – Beloia Madalina – Locul VI D Latino Junior I

 

“Cupa Orasului Tulcea”

1. Neagu Alin – Dumitrache Alexandra – Locul III H Over 16

2. Sandu Daniel – Beloia Madalina – Locul III D Latino Junior I + II

- Locul V Open Latino Junior I + II

 

“Cupa Reflex” – Iasi

1. Oprea Teodor – Bercea Daiana – Locul VI D Junior I

2. Iosif Cristian - Dumitru Flavia – Locul VI E Juvenille II

3. Georgescu Octavian – Dumitrache Alexandra – Locul VI D Over 16

 

“Cupa Oltenia” – Craiova

1. Putaru Alexandru – Constantinescu Anca - Locul V Open Basic Standard Junior II

- Locul II Open Basic Latino Junior II

2.Oprea Teodor – Bercea Daiana – Locul V Open Basic Latino Junior I

- Locul V Open Basic Standard Junior I

3. Anin Bogdan – Iordan Diana – Locul II E Junior I

4. Olteanu Alexandru – Serban Roxana – Locul IV H Juvenille II

 

 

“Campionatul National de Formatii”

1. Motataianu Catalin – Motataianu Camelia – Locul III H Amator

2. Moldovan Marian – Neagu Petruta – Locul VI E Youth

 

“Cupa Apollo” – Tg. Mures

1. Motataianu Catalin – Motataianu Camelia – Locul I H Amator